SILESIA SUPER LIGA

PUCHAR LIGI 2013 zakończony

W dniu 10 maja 2013r. na nowej hali odbyły się pod patronatem Dąbrowskiej Ligi Futsalu, półfinały oraz finał PUCHARU LIGI 2013r.

Mecze półfinałowe były niezwykle zacięte i zakończone rzutami karnymi.
W pierwszym spotkaniu All Stars Ksawera podejmowała Autoborys Będzin

Pomimo, iż to drużyna All Stars Ksawera była zdecydowanym faworytem tego spotkania, to długo nie mogła się odnaleźć na dużej hali. Prowadzenie objęła po rzucie karnym

a potem do głosu doszła świetnie dysponowana drużyna Autoborys Będzin, która wyszła na prowadzenie 2 -1. Zespół z Ksawery wyrównał i do przerwy był remis 2 -2.

Chciałbym nadmienić iż obsada sędziowska w składzie Tadeusz Niedajchleb, oraz Henryk Kurek profesjonalnie i bezbłędnie prowadziła zawody.

Po przerwie Autoborys Będzin szybko strzelił kolejne dwie bramki i zmienił strategię na obronną.
Ksawera długo nie mogła przebić się pod bramkę AB i dopiero w 28 minucie strzeliła kontaktową bramkę. Kiedy wszyscy już myśleli że jest po meczu, na kilka sekund przed końcem, ostatni zryw Ksawery przyniósł nieoczekiwany sukces w postaci bramki wyrównującej.

Karne:

Bohaterem serii rzutów karnych został bramkarz
All Stars Ksawera, który obronił rzut karny a Robert Szwiec dopełnił formalności i Ksawera szczęśliwie awansowała do finału.

W drugim meczu inny faworyt Plastic Component Fuel System podejmował drużynę Melvitu.

W tym spotkaniu, też zanosiło się na niespodziankę, ponieważ to drużyna Melvitu całe spotkanie była zespołem lepszym i to ona prowadziła grę. Niestety nie ustrzegła się od błędów co wykorzystał Plastic i doprowadził do wyrównania, oraz w konsekwencji do rzutów karnych.

W rzutach karnych zawodnik Melvitu strzelił obok bramki

i bramkarz Plasticu odprowadził piłkę wzrokiem. Rzut karny perfekcyjnie wykonał za to zawodnik Plasticu i mimo widowiskowej interwencji bramkarz Melvitu skapitulował.

...............................::::::::::::::::::::::::::::::::: FINAŁ :::::::::::::::::::::::::::::::....................................

Finał stał na bardzo wysokim poziomie

było mnóstwo sytuacji strzeleckich, ale piłka wpadła do bramki tylko trzy razy, przy czym skuteczniejsi okazali się piłkarze All Stars Ksawera. Warto odnotować sytuację z 29 minuty. Przy stanie 2 - 1 dla Ksawery sędzia podyktował rzut karny dla zespołu Plastic Component Fuel System, za piąty faul. Rzut karny przy  fenomenalnej postawie bramkarza Ksawery udaje się wybronić. Piłka ląduje jeszcze na poprzeczce, piłkarze Plasticu próbują strzelić, piłka odbija się od słupka i idzie kontra Ksawery - strzał ... Piłka toczy się do pustej bramki Plasticu i ... Sędzia odgwizduje koniec meczu a ALL STARS KSAWERA zdobywa PUCHAR LIGI 2013 !
Radość zwycięzców jest w pełni uzasadniona. Nieco inaczej wygląda to w zespole Plasticu. Miny mówią same za siebie.
Puchar dla  zespołu ALL STARS KSAWERA, wręcza Krzysztof Dubiel - organizator.